Sineklik fitili

Sineklik fitili

Mıknatıslı veya menteşeli sineklik modellerinde sineklik telini çerçeveye tutturmak için kullanılan malzeme adı fitildir. Sineklik fitili elastik yapısı ile teli çerçeve içerisinde yer alan oluklar içerisinde sabit tutan işlemi yapar. Zaman ile bu fitiller eskiye bilir, özellikle direk güneş ile sürekli temas edenler özelliğini yitire bilir. Yâda başka bir arıza olarak sert bir cismin sinekliğin teline çarpması ile fitiller yerinden çıkabilir. Bu durumda eğer ki tel yırtılmamış ise fitili ince uçlu bir alet ile tornavida olabilir yerine sıkıca yerleştirebilirsiniz.

Sineklik fitili nasıl takılır

Eğer ki profesyonel olarak bu iş ile uğraşmıyorsanız yani sadece kendi sinekliğinizin tamiri için ise bunun aparatını almanıza gerek yoktur. Yani sineklik fitili takmak için aparat bir alet vardır. Siz kendiniz fitili aldıktan sonra metre olarak ta satılır. Çerçevesi hazır olan sineklik için tel üzerine yatırılır. Buradaki püf nokta gergin şekilde yapmaktır. Önce teli ölçün ve tam ortalayın, her yanda eşit şekilde sineklik telinin kalmasına dikkat edin. Bir tarafı takın, bun yapmak için oyuğa girecek çok sivri olmayan bir alet kullanabilirsiniz. Diğer tarafı takarken olabildiğince gerginleştiren ve bu şekilde takın. Avrupa sineklik olarak sineklik tamiri işlerine yapmaktayız. Dilerseniz yardım için bize iletişim bölümünden hemen ulaşabilirsiniz.

Sineklik fitil fiyatı

Sineklik fitili farklı renklerde olabilir, genel kullanılan siyah ve beyaz dır. Sineklik fitili ücreti ortalama 5 metresi 6 -10 TL lira civarındadır. Sizin almayı düşündüğünüz metreye göre farklılık göstere bilir. Daha fazla almanız durumunda sineklik fitil fiyatı daha düşük olabilir.

sineklik fitil takma aletiSineklik fitili takma aparatı

Merak edenler için de sineklik fitil takma aparatı nasıl diye. Resmini yan tarafa koyayım dedim. Bu alet ile daha rahat ve hızlı bir şekilde fitiller takılmaktadır. Sineklik fitil takma aleti genelde bu işle ilgilenen üretim yapan kişiler tercih etmektedir.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Sineklik menteşesi

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı