Hangi Sineklik Daha Kullanışlıdır?

Hangi Sineklik Daha Kullanışlıdır?

Evimize sineklik seçerken her konuda değerlendirerek en uygun sineklik türünü tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Eviniz için en uygun sineklik modeli hangisi karar vermenize yardımcı olmak isteriz. Dilediğiniz zaman bilgi almak için biz iletişim bölümümüzden de ulaşabilirsiniz. Birçok insan da evine sineklik seçerken en kullanışlı sineklik türünü satın almak veya yaptırmak ister. Bu yazımızda kişilerin evlerine sineklik satın alırken hangi sinekliklerin daha kullanışlı olduğunu bilmesi için birtakım ipuçları vereceğiz.

Eviniz için en uygun sineklik modeli hangisi?

Sineklik türleri arasında en kullanışlılarından biri olan sineklik, menteşeli sineklik modelidir. Menteşeli sineklik türü, içe açılırken aynı zamanda dışarıya da açılan bir türdür. Bu sebeple, çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Menteşeli sineklikler oldukça uygun fiyattadır. Eğer sizde, oldukça kullanışlı olan menteşeli sineklik satın almak istiyorsanız evinizde en uygun yer olan açılır balkon kapılarına veya cam balkonlara takılabilmektedir. Bunlara mıknatıslı sineklik de denmektedir. Yani farklı olarak belki duymuşsunuzdur, mıknatıslı sineklikler diye söylenende menteşeli sineklik çeşidinin diğer ismidir.

Tercih edebileceğiniz bir başka sineklik modeli de buda en kullanışlılarından biri olan sineklik türü yani pileli sineklik modelidir. Öncelikle, pileli sineklik türünün en avantajlı özelliklerinden bir tanesi gereksiz yer işgal etmemesidir. Pileli sineklik her türlü küçük büyük pencerelere, cam balkonlara ve açılır kapılara uygulanabilmektedir. Ayrıca, pileli sineklik fiyatları oldukça ekonomiktir. Pileli sinekliğin tek dezavantajlı özelliği, temizliğinin diğerlerine göre biraz daha zahmetli olmasıdır diyebilir. Bunun da yine diğer bir ismi plise sineklik olarak duymuş olabilirsiniz.

Hangi sineklik daha iyi

Bir başka sineklik çeşitlerinden olan stor sineklik türüdür. Buda oldukça kullanışlıdır mantık olarak sürgülü yani pileli sineklik çeşidi gibidir. Stor sinekli modelinin de birçok avantajlı özelliği olsa da dezavantajlı yanları da bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, stor sineklikler perdeleri rulo şeklinde koruyabilmesi açısından oldukça uzun ömürlüdür. Ayrıca, stor sinekliğinin estetik yanı oldukça ağır basar. Özellikle, salon ve oturma odası gibi alanlarda uygulanabilir. Fakat stor sineklik modelleri diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Bu sebeple, stor sineklik modeline gelmeden önce pileli sineklik modeli, sürgülü sineklik modeli ve menteşeli sineklik modelini daha rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Bilgi almak istediğiniz, aklınıza takılan sorular için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kapı ve pencere sineklik ölçüsü nasıl alınır?

İlginizi çekecek başka bir yazı

İstanbul sineklik

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı