Pileli Sineklik Nasıl Temizlenir?

Pileli Sineklik Nasıl Temizlenir?

Pileli sineklik kullanan kişiler temizliği konusunda birtakım sorunlar yaşayabilmektedir. Plise sinekliğin temizlenmesinde sorun yaşanmasının sebebi ise, pileli sineklik pencere veya kapının dışarı tarafında monteli olduğu için, monteyi söküp temizlik yapmak oldukça uğraştırıcıdır. Bu yazımızda montelenmiş bir pileli yani diğer ismi ile sürgülü sinekliği hiçbir şekilde monteyi sökmeden temizlemeniz için ipuçlarında bulunacağız. Bu sayede sinekliğinizi oldukça basit bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Öncelikle, pileli sinekliği açarak temizleyeceğiniz suyu sinekliğe yukardan aşağı püskürtmelisiniz. Daha sonra ise kirlerin ve kalıntıların kolay bir şekilde çıkabilmesi için bir müddet beklenmesi gerekmektedir. Bu sayede pileli sineklik çok daha temiz ve pırıl pırıl olacaktır.

Pileli sinekliğin temizliği nasıl yapılır?

Sinekliğe püskürtmüş olduğunuz temizlik suyunu beklettikten sonra yine aynı şekilde yukardan aşağıya doğru temiz su dökülür. Bu sayede pileli sineklik aralarından kirler çok daha kolay bir şekilde temiz su ile arınacaktır.

Sonrasında ise pencere veya kapınızda kullandığınız pileli sinekliğin kanalında sinekliğinizden dökülen kalıntılar olacaktır. Burayı da temiz bir bez ile silerek tüm kiri pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Pileli sinekliğinde temizlenmesinde dikkat edilmesi gereken nokta, tercih etmiş olduğunuz temizlik suyunu sinekliğe yukarıdan aşağı doğru dökerken mutlaka temizlik sularının dışarıya taşmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Suyu da yalnızca plise sineklik bölgesine dökmeye dikkat etmelisiniz. Aksi taktir de pencere veya kapı dışına taşan kimyasal madde ve su bu bölgeye zarar verebilir buna dikkat ediniz lütfen.

Evinizde pencere veya kapılarda bulunan pileli sinekliği temizlemek istiyor fakat herhangi bir kimyasal madde kullanmak istemiyorsanız, doğal bir madde olan karbonat ile de sineklik alanlarınızı oldukça güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. Karbonat ile pileli sineklik temizliğinden bahsedecek olursak, ilk olarak karbonatı yukarıdan aşağı bir şekilde pileli sinekli bölgesine taşırmadan dökmelisiniz.

Karbonatı döktüğünüz sineklik bölgesine yukarıdan aşağı bir şekilde sıcak veya soğuk suyu dökerek pileli sineklik bölgesinde kimyasal bir madde kullanmadan oldukça pratik ve hijyenik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Karbonat ile temizlikte de dışına taşırmamaya dikkat ederseniz daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi çekecek başka bir yazı

İncirli de sineklik firması Bakırköy

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı