Menteşeli Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Menteşeli Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Menteşeli sineklik ölçüsünün alınması, profesyonel firma ve ekiplerce alınması daha sağlıklı olsa da evde kendiniz menteşeli sineklik ölçüsü alıp ortalama bir fiyat çıkartmak için ölçüyü öğrenmek istiyorsanız, bu yazımızda evde menteşeli sinekli ölçüsü nasıl alınır ulaşabilirsiniz.

İlk olarak, menteşeli sinekliği nereye yaptırmak istiyorsanız,  pencerenizi açarak sabit kısımda kalan lastik contalar arasının genişlik ölçüsünü ve yüksekliğini ölçüsünü almanız gerekmektedir. Menteşeli sineklik ölçüsünün alınmasının ikinci aşaması ise almış olduğunuz genişlik ve yükseklik ölçüsüne ekstra 8 cm eklemeniz gerekmektedir.  Bu ölçü farklı kalınlık ve değişik model de sineklikler için değişebilir.

Detaylı sineklik ölçüsü alma rehberi için tıkayınız.

Daha sonra ise menteşeli sineklik ölçüsünün üçüncü aşaması ise sineklik için kullanacağız türlere karar vermeniz gerekmektedir. Menteşeli sineklik türünün malzemesine karar vermelisiniz. Malzemelere karar verdikten sonra 25 mm ölçüsünde bir malzemeye karar verdiyseniz bu ölçülere 5 cm eklemeniz gerekmektedir. 40 mm ölçüsünde bir malzemeye karar verdiyseniz ölçülere 8cm eklemeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak, sineklikleri yaptırmak istediğiniz bölgeyi açıyor ve sağ ve sol genişliklerini 50 cm olarak ölçtük. Daha sonra ise bölgenin yukarıdan aşağı kalan kısmında yüksekliği 120 cm olarak ölçtük.

Örneğimizde bahsettiğimiz gibi, menteşeli sineklik ölçümümüzde siparişimizin 40 mm lik seçeneğini tercih ediyorsanız 58 cm  X 128 cm ölçülerinde menteşeli sineklik ölçüsü sipariş etmeniz gerekmektedir. Siparişimizin 25 mm lik seçeneğini tercih ediyorsanız 55 cm  X 125 cm ölçülerinde menteşeli sineklik ölçüsü sipariş etmeniz gerekmektedir.

Menteşeli sineklik ölçüsü nasıl alınır resimli anlatım için tıklayınız.

Menteşeli sineklik ölçüsü

Fakat yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere evinize veya herhangi bir yapınıza yaptıracağınız menteşeli sinekliğinizin alanını en uygun şekilde ölçebilmek için evde kendi hesaplarımız çoğu zaman tutmayabilir. Bu yüzde siparişten önce bizimle iletişime geçmeniz ölçüyü netleştirmek için önemlidir. Zira sizin ölçülerinize özel sineklik üretilecektir.

 

Menteşeli sineklik ölçümlerinde bir başka dikkat etmeniz gereken nokta sinekliğinizin hangi yapıda ve malzemede olması gerektiğine karar vererek buna göre ölçümleri gerçekleştirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

 

İlginizi çekecek başka bir yazı

Sineklik Fiyatları 2023

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı