Kapı Sinekliği

Kapı Sinekliği

Kapı sinekliği, dışarıya açılan cam kapılara veyahut balkonlarda bulunan cam kapı şeklinde bulunan alanlarda uygulanır. Kapı sinekliklerinin kullanılmasının sebebi ise, pencerede kullanılan sineklikler gibi içeriye sinek veyahut haşerelerin girmemesi için ve içerde bulunan evcil hayvanınızın dışarıya çıkmasını engelleyen sistemlerdir. Pencere sinekliklerden tek farkı, daha büyük bir sineklik modeline ihtiyaç duyulmasıdır. Tüm sineklik modelleri kapı içinde uygundur.

Kapı sineklik modellerine en uygun ve kullanışlı modellerden bahsedecek olursak, ilk sırada klasik pileli sineklik modelleri gelmektedir. Kapı sineklik için oldukça yakışan ergonomik bir modeldir. Dünya ve ülke çapında kapı sinekliğinde en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Kapı sinekliklerinde de bu kadar yaygın kullanılmasının birçok sebebi bulunmaktadır. En başta içe ve dışa açılma gibi bir durum olmadığı için yer kaplamaz, giriş ve çıkışlarda kimseye bir manisi olmaz bu pileli kapı sinekliği çeşidinin.

Kapı sineklik

Örnek verecek olursak, kapı sinekliğinde pileli model tercih edilmesi durumunda çok kolay bir şekilde açılıp kapatılabilen ve kaydırmalı sistemi ile büyük alanlı olan cam kapıların ağırlığını arttırmamasını ve estetiğini bozmamasını sağlamaktır. Evcil hayvanınızın açamayacağı fakat sizin tek kaydırma ile açabileceğinizin dilediğiniz zaman pileli sineklik görüntüsünü değiştirip normal cam görüntüsüne çevirebileceğiniz bir sistemdir. Aynı zamanda kapı sinekliğinde pileli modelin tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise birçok farklı görünüşünün bulunmasıdır. Firmamızda 10 farklı renk seçeneği de vardır dilerseniz değişik renkler ile de güzel ve şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Kapı sineklik fiyatları

Pileli kapı sineklik fiyatı, pencerede pileli sineklik modelinde kullanıldığından daha fazla pahalı olsa da büyük bir alana göre oldukça ekonomik bir fiyatı vardır. Yani aslında ücret aynıdır fakat kapı boyutları daha fazla olduğu için kullanılan malzemede artacaktır bu sebep ile pencereye göre daha fazla fiyat çıkar. Kapı ölçülerini aldınız ise ürünlerimize girerek kapı sineklik fiyatı ne kadar hemen öğrene bilirsiniz. Pileli kapı sinekliğini tercih edeceğiniz alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Bir başka sık tercih edilen modellerden bir tanesi de mıknatıslı modelleridir. Genel olarak, kapıların cam alanları çok daha büyük olduğu için mıknatıslı sinekliğinin kullanımı çok daha kolaydır. Mıknatıslı, menteşeli sineklikte denir, bu sineklik seçeneğinin kapılarda kullanımında hazır olan modeller de bulunsa da kapınıza uygun ölçüde de yaptırabilirsiniz. Farklı ölçülere sahip kapıla illaki olabiliyor.

Eğer hazır mıknatıslı kapı sinekliği almak istiyorsanız, kapınızın ölçüsünü doğru bir şekilde ölçmeniz gerekmektedir. Mıknatıslı kapı sinekliğinin tek dezavantajı uzun ömürlü olmamasıdır. Kimi zaman deformeler olabilmektedir. Fakat mıknatıslı kapı sinekliği fiyatı oldukça ekonomiktir.  Pileli sinekliğe göre daha uygundur.

Kapı sineklik ölçüsü nasıl alınır?

Duple açılır kapı sineklik modeli - Sürgülü kapı sineklik çeşidi

İlginizi çekecek başka bir yazı

Balkon kapısına sineklik

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı